Jaki typ skóry właściwie masz?

typy-skory

Jest wiele rodzajów skóry

Skóra jest największym organem w systemie powłok. Skóra składa się z wielu warstw tkanki nabłonkowej. Typ skóry może wahać się od skóry suchej, do skóry tłustej. Kolor skóry różni się w stosunku populacji do populacji. Wahania hormonalne w organizmie prowadzą do skóry tłustej. Prowadzi to do wysokiej wrażliwości DTH skóry. Wrażliwość DTH w skórze znaczy, że  skóra traci  niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a to prowadzi do umierania tysięcy komórek skóry. Skóra nadrabia tą stratę poprzez produkcję dużej ilości oleju.

Występowanie skóry tłustej zależy od hormonów i genów, które mamy. Najważniejszą rzeczą, która należy zrobić, aby zachować dobre natłuszczenie skóry jest używanie ciepłej wody i mydła lub zawierającego mniej mydła środku czyszczącego, aby utrzymać skórę wolną od tłuszczu.

Twarz można myć za pomocą ściągających gąbeczek jeśli zbyt częste mycie skóry powoduje, że skóra jest podrażniona. Dobrym lekarstwem dla skóry tłustej jest stosowanie tylko wody, aby ją oczyścić.

kobieta-mycia-twarzy

Jeśli mają być stosowane kosmetyki, to powinie być stosowane kosmetyki bazujące na wodzie i bezolejowe kosmetyki.

Dieta nie ma żadnego wpływu , lub ma bardzo mały wpływ na fakt, że masz lub nie masz tłustej cery. Istnieje pięć podstawowych typów skóry: tłusta, mieszana, sucha, wrażliwa i zniszczona słońcem . Typ skóry jest ustalony przez ilość oleju jaką skóra wytwarza.

oleiste-twarz-mezczyzna

Jak dużo lub jak mało oleju skóra produkuje stwierdza jaki rodzaj skóry masz. Skóra tłusta wygląda nijak i bez życia. Ten rodzaj skóra wygląda błyszcząco i na skórze są rozszerzone pory, wypryski i zaskórniki. Może być również uczucia ucisku o skórę. Bardzo często można zauważyć, że ci, którzy mają tłustą skórę często cierpią na  trądziki z wypryskami i zaskórnikami na skórze.

W przeciwieństwie do skóry tłustej, skóra sucha czuje się mocno sciągnięta zwłaszcza po myciu.  Sucha skóra ma skłonność do rozwoju rozwoju zmarszczek i drobnych zmarszczek na wczesnym etapie. Tam występują złuszczenia  lub czerwone plamy na skórze niektórych kobiet. Martwy naskórek narasta w suchej skórze i kolor skóry może wyglądać popielato lub nijak i bez życia. Woda potraktowana odrobiną środka czyszczącego lub środek czyszczący mogą być dodawane na skórę, aby ukrócić natłuszczenie. Trochę płynnego środka dodawanego do mydła, lub mydło, którym myjesz twarz mogą dać radę.

10 Zdrowe Porady Living – Infografika
Visaxinum czy Derminax- co jest skuteczniejsze?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *