Domowe lekarstwa na trądzik

Soda oczyszczona

soda-oczyszczona

Wierzcie lub nie, ale soda oczyszczona jest narzędziem przy kontroli trądziku ( nie dla wrażliwej skóry). Dla leczenia trądziku z sodą oczyszczoną, trzeba przygotować gęstą pastę poprzez zmieszanie proszku sody oczyszczonej z wodą. Aplikować to na trądzik i czekać 15 minut. Nie ścierać bardzo mocno, aby nie drażnić skóry. Zmyć zimną wodą. W tym zabiegu, soda działa jako peeling i usuwa martwe komórki skóry i nadmiar tłuszczu, które są odpowiedzialne za powodowanie trądziku. Sugeruje się, aby stosować to z użyciem rozcieńczonego soku z cytryny lub octu jabłkowego na twarzy, aby zrównoważyć pH.

Miód

miod

Jest to dobrze znany fakt, że miód posiada doskonałe właściwości dezynfekujące. W związku z tym, można go stosować do leczenia trądziku w naturalny sposób. Po prostu weź kilka kropel miodu na palec i posmaruj nim trądzik. Powinieneś to stosować w nocy, przed pójściem do łóżka aby pozostawić miód na całą noc. Aby pozostawić miód nienaruszony, zaaplikuj na twarz plaster z opatrunkiem. Następnego dnia rano, spłucz twarz letnią wodą. Jeśli jest to robione regularnie, pomoże także na blizny potrądzikowe.

Proszek cynamonowy

proszek-cynamonowy

Ekstrakt z kory cynamonu zawiera silne właściwości antybakteryjne. Jednym z ulubionych babcinych leków na trądzik jest mikstura z miodu i proszku cynamonowego. Jest to efektywne stare lekarstwo. Dam ci dokładną recepturę tutaj – przygotuj pastę z dwóch części proszku cynamonowego i jednej części miodu. Pozostaw na skórze tak długo, jak to tylko możliwe.

Drzewo sandałowe

drzewo-sandalowe

Uprawa sandałowca jest ceniona za przyjemny zapach i wartości odstraszające. Zmieszaj łyżeczkę do herbaty proszku sandałowca z wodą różaną aby zrobić dobrą pastę. Aplikuj tą pastę na twarz i pozostaw na 15 do 20 minut, a następnie spłucz wodą, aby otrzymać skórę wolną od krost. To chłodzenie jest doskonałe dla skóry trądzikowej.

Korzeń łopianu

Korzeń łopianu jest powszechnie stosowany w ziołowym leczeniu trądziku. Kontroluje on produkcję łoju przez gruczoły łojowe, lecząc tym samym trądzik. Przy stosowaniu korzenia z łopianu na trądzik można go używać zewnętrznie lub można pic jego ekstrakt zmieszany z wodą. Dla obu celów, gotuj ½ łyżeczki proszku korzenia łopianu w dwóch szklankach wody na wolnym ogniu, aż zgęstnieje do połowy wysokości.

10 Zdrowe Porady Living – Infografika

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *